Bu Kadar Yalamayın

Anlamıyorum ya nedir bu? Neden bu kadar yalakalık yapıyorsunuz? Bu kadar mı fakir beyniniz var? Neden yalamak yerine beynini kullanıp kendinde aramıyorsun biraz? Neden yalama ihtiyacı duyuyorsun? Neden insanların rıskına giriyorsun? Neden başkaların üzerinden pirim yapıyorsun?

Biraz değişik bir giriş yaptım, farkındayım. Ama elimde değil, bu tür insanlar ve durumlar beni gerçekten çok sinirlendiriyor. Arkadaşlar ben şimdi siz değerli takipçilerime yaşadığım ve tanık olsuğum bir olay hakkında bilgi vermek istiyorum. Çünkü buna kendimi mecbur hissediyorum. Neden mi? Sizlerde eğer birer kaliteli yalaka arkadaşlar var ise bu yalakalıklarından vazgeçmesini sağlamak amacım. Evet yalaka insanlar her istediklerini elde ederler ama çalışma arkadaşları tarafından sevilmeyeceklerini ve yine onlar tarafından saygı görmeyeceklerini bilmelisiniz. Ayrıca önemli olan konum, para vb diğer etkenler olmadığını dünyamızda sevgi ve arkadaşlık gibi sağlam ve köklü temellerde olabileceğini bilmelisiniz. Para, konum, rütbe her şey gelip geçici ama çalıştığın ekip arkadaşların, görüştüğün dostların hep kalıcıdır. En ufak bir şeyde emin olan yalakalık yaptığın adama yanına keyifli gelmeyecek ama yine üstünden pirim yaptığın arkadaşların sana yardımcı olacaktır.

Kendimden örnek vermek gerekirse benim de civarımda böyle örnek çok ama size en yakında olan bir örneği anlatayım. Ekip arkadaşı dediğimiz kişiler bizimle birlikte mutfakta saldıran, yoğunluğa göğüs geren kişilerdir. Bu kişilerin arkanızdan şefe konuşması yada yanlış yapılan ürünleri whatsapp grubunda paylaşılarak sorguya çeker gibi hesap sorması kesinlikle yanlıştır. Ya kardeşim/abim sen benim iş arkadaşımsın, neden her şeyi öne sürüyorsun. Senin bazı şeyleri ortalığa duyurmadan sessizce kapatman gerekiyor. Herhangi bir ufak sorunda yada yoğunlukta yine birlikte çalışacağız. Şefler yada yalakalık yaptığın kişiler gelip sana yardım etmeyecek. Şefler gelip sana hal hatır sormayacak. Onlar bir nevi iş veren kişiler. Ekip arkadaşlarınızla aranızı her zaman iyi tutun ve emin olun ne kadar yalarsanız yalayın arkanızdan yalayarak rütbe aldı dedirtmeyin.

#RAHATLADIM

3 Comments

Bir Cevap Yazın