Etiraj İnternet Hizmetleri İle Röportajı

WMAraci forumunda gezerken denk geldiğim ve farklı hizmetler veren etiraj firması ile bir röportaj yapmaya karar verdim. Ayrıca bu röportajım ile blogumun röportaj kategorisini de aktif etmiş bulunmaktayım.

1- Etiraj ne anlama gelmektedir?

İsmimiz aslında gazetecilik terimi olan ve gazete, dergi vb. basılı yayımların, basılış adedi anlamına gelen, tiraj kelimesinden türedi. E harfi ise klasik olarak “elektronik” kelimesinin baş harfi. Verdiğimiz hizmetlerin odak noktası “haber sitesi” olduğu için yaptığımız işi tam anlamı ile karşıladığını düşünüyoruz.

 

2- Etiraj bünyesi altında kaç kişi bulunmakta ve görevleri nelerdir?

Halihazırda 4 metin yazarı, 1 yazılım uzmanı, 1 grafik tasarım ve görsel iletişim uzmanı ve 1 müşteri temsilcisi görevlerini üstlenen 7 kişilik bir ekibimiz var.

 

3- Etiraj bünyesinde profesyonel olarak hangi türde hizmetleri vardır?

Kurumsal kimlikten, banner ve logo tasarımına kadar her anlamda grafik tasarım ve görsel iletişim hizmetleri,  kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı hizmeti, Google News kayıtlı haber sitesi sahibi olmak isteyenler için anahtar teslim Google News Kayıtlı haber sitesi hizmeti gibi çeşitli dallarda hizmetlerimiz bulunuyor.

Bunların yanında, editörlük ve makale hizmetlerini, yazılım ve hazır script satış hizmetlerimizde çok nadir ve yavaş bir şekilde olsa da bulunmakta.

 

4- Hizmetleriniz kalitenize nazaran fiyat açısından nasıldır?

Aslında bu soruyu bizden hizmet almış müşterilerimize sormak gerekir. Çünkü sizde kabul edersiniz ki, zevk alarak yaptığı bir işe paha biçemez insan. Bu yüzden biz, verdiğimiz hizmetlere ve işlere gerçekten paha biçemiyoruz. Ekibimizin tamamı kendi işini aşkla yapıyor.

Ancak “kaliteli bir hizmeti ucuza almak” gibi bir olgunun, realitesine pek olanak vermiyoruz. Çünkü kaliteli ürün veya hizmet ortaya çıkarmak için, çok emek ve zaman harcanması gerektiğini düşünüyoruz.

 

5- Kullanıcıların sizi seçmesinin sebepleri nelerdir?

Bizim asıl amacımız mutlu ve memnun bir müşteri kitlesine sahip olmak. Çünkü uzun vadeli bir iş yapmak istiyoruz. Günü kurtaralım yeter, mantığı ile iş yapmıyoruz. Müşteriler bize ulaştıklarında, bizim kesinlikle amacımız para kazanmak olmuyor ve bunu kendilerine yansıtmaya çalışıyoruz. Biz uzun süreli çalışabileceğimiz iş arkadaşları edinmek istiyoruz. Sanıyoruz ki, bizi tercih etmelerini sağlayan en büyük unsur bu.

 

6- Bir ofis olarak mı iş yapmaktasınız yoksa sadece freelancer bir ekip mi?

Bu sorunun cevabını, kafamızda net olarak oluşturamadık. Ofis ciddiyetinde, freelancer ekibiz demek daha doğru olacaktır. Ofis ortamına sahip olmadan, gerçekten iyi işler çıkarmak gerçekten çok zor bir iş. Bu yüzden, büyük bir evi kendimize ofis edindik. Ekibimizden 3 arkadaşımız, aynı zamanda güvenlik görevini de üstlenerek, ofisimizde gece nöbeti tutmaktalar.

 

7- Eğer ofis olarak çalışıyorsanız, ofisiniz nerededir?

Ofisimiz güzel şehrimiz İzmir’in merkezi olan Konak ilçesinde, Boğaziçi Mahallesi’ndedir.

 

8- İleri de başka alanlarda projeleriniz var mı?

Ekibimizin kurulma amacı olan asıl projemiz, henüz sadece kağıt üzerinde hazırlanmış, zamanını beklemekte olan bir projedir. Şuanki vermiş olduğumuz hizmetler, hem bu sektörde sağlam bir tecrübe edinmek, hem de geniş bir mutlu müşteri portföyüne ulaşmak için sunmuş olduğumuz hizmetlerdir. Yani sorunun cevabı net olarak, evet, geleceğe dönük önemli projelerimiz var.

 

9- Tanıtım yazısı nedir ve niçin önemi nedir?

Tanıtım yazısını ekip olarak şöyle tanımlıyoruz;

İşlek bir caddede bulunan tabelalar. Siz ne kadar doğru bir yöntemle tanıtım yazısı yayınlatırsanız, o kadar dikkat çekici bir tabelaya sahip olursunuz. Tanıtım yazısı, sizi, hizmetinizi ya da sitenizi hitap ettiğiniz kitleye ulaştıran en güçlü aracılardan sadece bir tanesidir.

 

10- Müşteriler size nereden ulaşabilir

Birçok kanaldan bize ulaşabilirler;
R10 ve WM gibi platformlarda, etiraj olarak,

Skype üzerinden, etirajweb olarak,

Mail üzerinden, etirajweb@gmail.com olarak,

Telefon üzerinden, 0232 765 76 69 olarak bize ulaşabilirler.

Bir Cevap Yazın