☰ Menü

Bisikleti Neden Küçümsüyorsunuz

Bu Alana Reklam Vermek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

Günümüz şartlarında bisiklet kullanımı yok gibi gösterilecek kadar az. Bunun sebebi ülkemizde bisiklet kullanımı sadece keyfi kullanılması ve bir ulaşım aracı yada bir spor amacıyla kullanılmamasıdır. Bisiklet denilince bizim ülkemizde çocuk oyuncağı olarak adlandırılıyor. Örneğin ben yakınımda ki kişilere bisiklet aldım dediğim zaman tepkiler gerçekten çok komikti. Ne bisiklet mi? Ne yapacaksın oğlum bisikleti? Çocuk musun AMK? Vb bir çok tepki… Anlaşılmayan bir şey var ama ülkemizin Doğu bölgesinde bulunan şehirlerimizde bisiklet kullanımı batıya göre daha fazladır. Bunun sebebi ise ulaşım şartlarının azlığı ve maddi kaynakların getirdiği şartlardır. Ayrıca Doğu bölgelerde yaşayan insanların Batı’ya göre daha organik ve sağlıklı ürünler yemesi bizlere göre daha sağlıklı bireyler olduklarını söyleyebiliriz.

Bisiklet günümüzde ulaşım ve en önemli spor aletidir bence. Bisiklet sadece bizim için değil hem ülkemiz hemde dünyamız içinde faydaları mevcut. Nedir derseniz? Bisiklet kullanımının fazla olduğu ülkelerde bisiklet yollarının olduğunu ve insanların işlerine, market alışverişlerine ve daha bir çok amaç için bisiklet tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Bu da o ülkenin gelişimini aynı zamanda trafik durumunun azalmasına sebep olur. Ülke içinde yaşlılık artar, sporun fazla olduğu ve doğal yaşamın sürdüğü yerde ölüm oranı azalır. Ülkemiz içinde vereceğim örnek bir önceki örneğe yakın aslında. Araba egzozundan çıkan dumanlar yada arabaların bizlere verdiği ruhsal sorunlar insanlığa zarar verdiği gibi dünyamıza da zarar vermektedir. Neyse kısaca özetlemek gerekirsek doğayı, kendinizi ve bisikleti SEVİN !

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Berkin Hüseyin AKTAŞ
Berkin Hüseyin AKTAŞ

Beykent Üniversitesi Aşçılık mezunuyum. Sırayla; Hilton İstanbul Bosphorus – AHL Kitchenette ve AHL Airport Hotel’de aşçı olarak çalıştım.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap


%d blogcu bunu beğendi:
Bumerang - Yazarkafe