☰ Menü
İnternet Bağımlılığındaki Artış

İnternet Bağımlılığındaki Artış

Bu Alana Reklam Vermek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

Teknolojinin insan hayatına girmesi ile birlikte internet kullanım alanı giderek yaygınlaşmış ve hayatın vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Günlük yaşamda pek çok kişi aktif olarak internet kullanmaktadır. Kullanıcıların yaş gruplarına bakıldığında her geçen gün yaş grubunun daha aşağılara indiği görülmektedir. Bu durum özellikle çocuklar için çeşitli olumsuzlukları beraberinde getirmektedir.

Bilindiği üzere teknolojik cihazlar çocuklar için tehlike arz etmektedir. Bundan dolayı anne babaların çocuklarının internet ile temasını minimum düzeyde tutmaları ve bunun için çeşitli önlemler almaları gerekmektedir. Bu sayede daha sağlıklı ve aktif bir nesil ortaya çıkmaktadır. Günümüzdeki çocuklara bakıldığında ne yazık ki büyük çoğunluğunun elinde akıllı telefonlar, tabletler yer almakta ve günün büyük bölümünü internette harcamaktadırlar.

İnternet Bağımlığı

Yapılan araştırmalara göre internet bağımlığı günden güne daha fazla olmaktadır. Bu durumun avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. İnternet kullanımının yaygınlaşması toplu ortamlarda insanların birbirine ayırdıkları vaktin azalmasına sebep olmaktadır. Bu da insanlar arası kopukluk ve iletişimsizlik gibi sorunları beraberinde getirmektedir.

Genellikle pek çok insan sosyal medyada yer almakta ve bu da internette daha fazla vakit harcanmasına neden olmaktadır. Ne yazık ki sosyal medyada mevcut ilişkilere bakıldığında bunların büyük çoğunluğunun sağlam temeller üzerine olmadığı görülmektedir. Bundan dolayı internet bağımlılığındaki artış sorunun önlemek için insanların bu konuda bilinçlenmesi ve kullanım süresini kısaltmaları tavsiye edilmektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Berkin Hüseyin AKTAŞ
Berkin Hüseyin AKTAŞ

Beykent Üniversitesi Aşçılık mezunuyum. Sırayla; Hilton İstanbul Bosphorus – AHL Kitchenette ve AHL Airport Hotel’de aşçı olarak çalıştım.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap


%d blogcu bunu beğendi:
Bumerang - Yazarkafe