☰ Menü
İstanbul’da Gezilecek Semtler

İstanbul’da Gezilecek Semtler

Bu Alana Reklam Vermek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

Yedi tepeli şehir olarak da tabir edilen İstanbul’da gezilecek semtler incelendiğinde buna verilecek pek çok yanıt vardır. İstanbul hem tarihi hem de turistik bakımdan birçok güzelliğe sahiptir. Bu nedenle insanlar genellikle gezilecek şehirleri arasında İstanbul’u da dâhil etmektedir. Ancak dışarıdan gelen turistler şehrin hangi semtlerini gezecekleri konusunda net bir bilgi sahibi olmayabilirler. Bunun için internet üzerinden yapılacak küçük çaplı bir araştırma etkili sonuçlar elde edilmesine imkân sağlamaktadır. Birbirinden güzel pek çok semti bulunan şehir, gezip görmek için oldukça elverişlidir. Her yerinde ayrı bir güzelliğe sahip olduğundan dolayı İstanbul’u gezmek için uzunca bir sürenin ayrılması tavsiye edilmektedir.

İstanbul’da Gezilecek Semtler Nelerdir?

İstanbul’da gidilecek semtler incelendiğinde ilk olarak Kalamış dikkat çekmektedir. Bu bölge Kadıköy ile Caddebostan arasında yer almaktadır. Bölgede bulunana marina şehre ayrı bir hava kazandırmaktadır. Ayrıca pek çok alanda bulunan manzarası sayesinde gezmeye gelenlerin manzaraya karşı güzel vakit geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Kuzguncuk İstanbul’un gezilmesi gerekli semtleri içerisinde sayılmaktadır. Burası Üsküdar’ın ilerisinde bulunur. Şehrin içinde yer alan eski dönemlere ait görüntüdeki ahşap evler tarihi seven kişiler için oldukça idealdir. Eski mahalle anlayışına ve kültürüne bu bölgede sıklıkla rastlanmaktadır. Ayrıca bölgede bulunan küçük lokantalar da ziyaretçilerin lezzetli yemekler yemesine imkân sağlamaktadır.

İstanbul’un gezilesi semtleri denilice akla gelen ilk yerlerden biri da Arnavutköy’dür.  Arnavutköy denizin kıyısında kendine has bir yer olarak bilinir. Bu özelliği sayesinde turistler boğaz manzarasına karşı yemek yiyerek şehrin tadını çıkarabilirler. Ayrıca ara sokaklarda yer alan dükkânlar da alışveriş için elverişli olmaktadır.

İstanbul’da Gezilecek Semtler Ve Yerler

İstanbul’a gidince uğranması gereken semtlerden biri de Beykoz’dur. Beykoz şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Ayrıca yeşili ve doğayı sevenler için de oldukça ideal bir semttir. Şehrin hareketinden ve yoğunluğundan sıkılan, sakin bir hayatı seven ve bunun için kendine uygun bir yer arayan kişiler genel olarak tercihlerini Beykoz’dan yana kullanmaktadırlar. Burada doğal güzellikler ile buluşup manzaranın tadını çıkarabilirler.

Gezilecek semtlerden biri de Balat’tır. Tarihi yarımadaya olan yakınlığı Balat’ı kıymetli kılan özellikler arasında yer almaktadır. Ayrıca bölge içerisinde mahalle yaşamının hala devam ettiğini görmek mümkündür. Bunun haricinde orada yaşayan insanlar son derece renkli bir kişiliğe sahiptir. Dolayısıyla hem insanları hem de yapısı nedeniyle mutlaka gidilip görülmesi gereken yerler arasında sayılmaktadır.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da gezilecek yer son derece fazladır. Bunlar içerisinde akla ilk gelen yerlere bakıldığında Garipçe, Kavaklar, Adalar, Kilyos, Rumeli Hisarı gibi yerler dikkat çekmektedir. Bunların yanı sıra tarihi açıdan bakıldığında ise Eminönü, Topkapı sarayı, Süleymaniye camii, İstanbul arkeoloji müzesi, galata kulesi ve bunlara benzer çeşitli özelliklere sahip yerler vardır.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Berkin Hüseyin AKTAŞ
Berkin Hüseyin AKTAŞ

Beykent Üniversitesi Aşçılık mezunuyum. Sırayla; Hilton İstanbul Bosphorus – AHL Kitchenette ve AHL Airport Hotel’de aşçı olarak çalıştım.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap


%d blogcu bunu beğendi:
Bumerang - Yazarkafe