☰ Menü

Mastercard Şifre Hatırlama Derdini Ortadan Kaldırıyor

Bu Alana Reklam Vermek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

Ülkemizde ve dünyamızda yaşanan en büyük sorunlardan birisi de unutkanlıktır. Gerek istemsizce gerek de işimize geldiği için hayatta bazı şeyleri yapmayı unutuyoruz. Peki ya şifreler? Şifreler bizim en önemli savaş tekniğimiz gibi düşünebilirsiniz. Kötü niyetli birinin herhangi bir hesabımızın şifresini öğrenmesi ne kadar kötü sonuçlar doğuracağını tahmin ediyorsunuz değil mi? Hatta bu kişi kötü değil de iyi niyetli bir arkadaşımız dahi olsa sosyal medya hesabımızın şifresini öğrenmesi durumunda tüm mesajlarınızı ve bildirimlerinizi görebileceğini biliyorsunuz değil mi? Hemen hemen herkes kendine özel bir şifre belirlemiş ve o şifrelerin kişiye özel bir şifre olduğunun farkındadır, bu yüzden şifrelerinizi seçerken kesinlikle akıla gelebilecek yada bilinebilecek kolay seçimlerden uzak durun.

Peki ya kredi kartı, banka hesapları gibi önemli şifreler için unutulması halinde ne olur biliyor musunuz? Bu şifreler daha çok güvenlik durumu içeren önemli şifreler arasında yer almaktadır. Sosyal  medya şifreniz çalınması gibi manevi sonuçları doğurmayacağını bilebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan alışveriş işlemlerine yeni bir soluk getirecek MasterCard, şifre hatırlama derdini tarihe gömmeye hazırlanıyor.

Şifrelerini çokça unutan birisi olarak MasterCard’a sunduğu bu özelliği sunmayı düşünmesiyle birlikte bir teşekkürü borç bilirim. Hayatının içerisinde çok şifre bulunduranlar da eminim benimle aynı şekilde düşünüyorlardır. İnternet üzerinden alışveriş deneyimini hızlandıracak bu özellik tüketicilerin karşısına cep telefonu gibi akıllı cihazlar kullanması yöntemiyle çıkmaya hazırlanıyor. Mastercard Kimlik Doğrulama teknolojisi alışveriş deneyimine önemli bir fark yaratacak olmasıyla birlikte güvenliğin de üst düzey tutulacağı bir sistem.

Hız ve güvenliğin bir arada olmasıyla beraber hayatımız içerisinde şifrelerle boğuşmamız, en azından alışveriş işlemlerimiz için geçmişte kalacak gibi gözüküyor.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Berkin Hüseyin AKTAŞ
Berkin Hüseyin AKTAŞ

Beykent Üniversitesi Aşçılık mezunuyum. Sırayla; Hilton İstanbul Bosphorus – AHL Kitchenette ve AHL Airport Hotel’de aşçı olarak çalıştım.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap


%d blogcu bunu beğendi:
Bumerang - Yazarkafe