Bölüm 1: Berkin 3 Yaşında

(Berkin gözlerini Dünya’ya açtı)

Bu yılın Mart ayında doktorun kıçıma sert bir vuruşuyla başlamışız bu hayata. Doktor kıçıma öyle sert vurmuş ki hala soğuklarda falan o bölgede bir farklılık hissediyorum. Abartıyorsun diyecekler var içinizde biliyorum ama ben doğduğum zaman ağlamamışım ve o da bunun acısını fazlasıyla yaşatmış sağ olsun.

(Berkin 1 yaşında)

Neyse benim dediklerimi anlamayan aileme kızmış ve tam orada depresyona girmişim. Depresyonumu doktor beyler ergenlik olarak nitelendirmişler ve ben o depresyonla gidip kötü yollara başvurmuşum. Daha 1 yaşıma girmişim yada girmemişim ama elimde sigara ve bu hayatı sorgulamaya başlamışım. Elimde sigara var ama anlaşamıyoruz ki bir türlü yakmayı becerememişim babam gözümü boyayıp hırçın bir şekilde sigara paketini elimden almış ve “Bu bebekten adam olmaz” demiş.

(Berkin 2 yaşında)

Babamın söylediği bu cümle ile ters köşe olmuşum ve meyhanelere alışmışım. İlk etapta meyhanelerin camlarından dilenerek 1–2 duble bir şeyler içmiş sonrasında içeride çalışma bahanesi ile yolumuzu bulmuş. En sonunda ise namımızı duyurmayı başarıp bize özel masalar bile ayrılmaya başlamış

(Berkin 3 yaşında)

Bu sene geçirdiğim en zor senelerden biriydi aslında. Meyhanelerde adımızı duyan yerinden kalkıp saygı duruşuna giriyordu ama bizim meyhane sahibine olan borcumuzdan kimsenin haberi yoktu. Meyhane sahibi ben diyim 38 siz diyin 57 adam toplayıp beni bir dövdürdü ki durduk yere meyhaneden de dayak yedik. Eve ilk kez ağzımın burnumun yeri değişmiş bir şekilde gittim. Yetmezmiş gibi cebime not bırakan meyhaneci nota da borcumu yazmış. Annem kıyafetlerimi yıkarken borcumun yazılı kağıdı bulmuş ve ben oda da otururken ne olduğunu anlamadan annemin terlik saldırısına maruz kalmışım. İyileşmeye az kalan yaralarım bir de annem yüzünden yine kanamaya başlamış.


(Berkin 4 yaşında)

Çok yakında yeni bir bölümde görüşmek üzere


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör